Skip to main content

گردن درد یک مشکل رایج برای سلامتی است. عوامل زیادی می توانند باعث درد گردن شوند، از جمله خوابیدن با فشار روی گردن یا وضعیت نامناسب مداوم هنگام کار یا استفاده از وسایل الکترونیکی. برای درمان گردن درد، می توانید گزینه هایی مانند سرما و گرما تراپی ، کشش گردن و استراحت را بررسی کنید.

قصد داریم به ۷ روش درمانی برای تسکین و درمان گردن درد در خانه و منزل که به راحتی می توانید انجام دهید بپردازیم که خیلی سریع می توانید گردن درد خود را تسکین دهید

چگونه در خانه از گردن درد خلاص شویم


مقابله با گردن درد می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در خانه خود برای رفع و تسکین گردن درد انجام دهید.

 1. ماساژ
  ماساژ می تواند برای گردن درد موثر باشد زیرا شما کنترل می کنید که چه مقدار فشار وارد می کنید و روی کدام ناحیه از گردن تمرکز دارید :

شانه های خود را از گوش خود به سمت پایین بکشید.
ستون فقرات خود را در حالت نشسته یا ایستاده در یک وضعیت صاف قرار دهید.
انگشتان خود را روی گردن خود بکشید تا حساس ترین نواحی را پیدا کنید و فشار محکمی اعمال کنید.
در یک حرکت دایره‌ای، ابتدا در جهت عقربه‌های ساعت و سپس خلاف جهت عقربه‌های ساعت به آن ناحیه فشار وارد کنید.
ماساژ گردن را هر بار تا پنج دقیقه ادامه دهید.


با استفاده از ابزار ماساژ
اگر می خواهید ماساژ خود را یک قدم جلوتر ببرید، روی یک ابزار ماساژ سرمایه گذاری کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که ابزارهای ماساژ می‌توانند سطح تسکین فرد را پس از خود ماساژ گردن در مورد گردن درد مزمن افزایش دهند.

 1. در طرف مقابل بخوابید
  هنگامی که گردن درد دارید که فقط یک طرف گردن را درگیر می کند، خوابیدن به سمت مقابل می تواند فشاری را که ممکن است باعث درد شود کاهش دهد.
 2. یک میز ایستاده را در نظر بگیرید

گردن درد اغلب با وضعیت نامناسب کار در پشت میز برای دوره های طولانی همراه است. در حین کار خم شدن و فکر نکردن به وضعیت بدن شرایط را بدتر می کند. اگر به این کار ادامه دهید، می‌تواند درد گردن شما را بدتر کند و در آینده منجر به مشکلات شدیدتر در راستای ستون فقرات و گردن شود.

برای کاهش آن، می توانید یک میز ایستاده را در نظر بگیرید. میز ایستاده فضای مورد نیاز برای کار را در اختیار شما قرار می دهد و ایستادن در حین انجام این کار به شما این امکان را می دهد که توجه بیشتری به وضعیت بدن خود داشته باشید و از قوز کردن خودداری کنید.

تحقیقات نشان داده است که کار بر روی میز ایستاده می تواند به طور قابل توجهی پارامترهای سلامت مرتبط با نشستن طولانی مدت، از جمله درد گردن را بهبود بخشد.

 1. تمرینات کششی خانگی
  تمرینات کششی در خانه راه دیگری برای درمان گردن درد در خانه است. این حرکات با دور کردن سر از بدن برای رفع فشار یا کشش ستون فقرات کار می کنند. انها همچنین:

باز کردن فضاهای ستون فقرات که در آن اعصاب خارج می شوند، منجر به فشار کمتری بر روی عصب فشرده شده که باعث درد می شود.
عضلات و مفاصل گردن را برای تسکین درد بکشید
برای انجام تمرینات کششی گردن:

روی لبه تخت دراز بکشید به طوری که صورت و نیم تنه به سمت سقف، سرتان در لبه تخت و پاهایتان به سمت مرکز تخت باشد.
سر و نیم تنه خود را از لبه تخت آویزان کنید.
این وضعیت را حداقل برای یک دقیقه حفظ کنید.
شش بار در روز تکرار کنید.
تحقیقات نشان داده است که این نوع از تمرینات کششی گردن می توانند درد مزمن گردن را در کمتر از سه هفته تسکین دهند.

دستگاه های کششی گردن در منزل
اگر می خواهید کشش گردن را یک قدم جلوتر ببرید، می توانید یک دستگاه کشش گردن در خانه خریداری کنید.

شما میتوانید از قبل با یک فیزیوتراپ یا ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود صحبت کنید تا بتوانند نحوه استفاده صحیح از آن را به شما آموزش دهند و به شما اجازه استفاده از آن را بدهند.

 1. ورزش یوگا
  یوگا یک گزینه ورزشی عالی برای افراد مبتلا به گردن درد است، به خصوص اگر درد مزمن باشد. تحقیقات نشان داده است که انجام منظم یوگا با تاکید بر گردن درد می تواند درد و ناتوانی گردن درد را کاهش دهد.

این ورزش همچنین به تثبیت عضلات گردن و بهبود وضعیت بدن کمک می کند تا با گذشت زمان، گردن درد همچنان بهبود یابد.

 1. بالش مخصوص گردن درد
  این بالش به گونه ای طراحی شده است که گردن شما را در هنگام خواب در بهترین حالت نگه دارد. می تواند به بهبود و پیشگیری از گردن درد کمک کند.

این بالش های طبی در یک روبالشی قرار می گیرد و با همراستایی آن با بقیه ستون فقرات، حمایت کافی از گردن را در طول شب فراهم می کند.

د.

 1. گرما و سرما تراپی
  یخ و گرما هر دو می توانند تنش و درد گردن را تسکین دهند. گرم درمانی به شل شدن ماهیچه ها و افزایش جریان خون در ناحیه گردن برای کاهش درد کمک می کند، در حالی که یخ به کاهش درد و کاهش تورم کمک می کند. هنگام استفاده از درمان سرد و گرم، روزانه چند بار به مدت ۲۰ دقیقه بین این دو مورد استفاده کنید